כירורגיה ועקירות
כירורגיה ועקירות

כירורגיה ועקירות

ישנם לא מעט מקרים בהם במהלך טיפולי השיניים, יעלה הצורך לבצע פעולות כירורגיות ברמת מורכבות שונה, כאשר הנפוצות מבין פעולות אלו הן עקירות כירורגיות.
עקירות כירורגיות מצריכות מרופא השיניים רמה מקצועית גבוהה, דיוק ותשומת לב, על מנת להשיג בסופו של דבר את התוצאה הטובה והאיכותית ביותר האפשרית.
כמובן, שבחירה מושכלת ונבונה ברופא השיניים המטפל, תסב שקט נפשי בידיעה שלא משנה באלו פעולות יהיה צורך לנקוט, אותו הרופא ידע לבצע אותן על הצד הטוב והמקצועי ביותר.
 

עקירה כירורגית
הצורך בטיפול של עקירה כירורגית עולה במקרים בהם לא מתאפשר לעקור את השן בשלמותה. במקרה כזה, על הרופא לבצע פעולה אשר נקראת "פיצול שורשים" ומוכרת גם כעקירה כירורגית.
למרות שעקירה כירורגית נחשבת לפעולה מעט מורכבת יותר מעקירה רגילה, אם בוחרים ברופא שיניים מקצועי ומנוסה למטרה, אפשר להיות שקטים ורגועים בידיעה שתהליך עתיד לעבור על הצד הטוב ביותר.
בטרם הליך העקירה, רופא השיניים יפנה את המטופל לביצוע צילום פנורמי ובמקרים מורכבים יותר גם לצילום CT, כאשר המטרה תהיה לקבל את כל הפרטים והמידע המדויק על מצב השיניים ולתכנן את הליך העקירה בהתאם לאותו המידע.
 

עקירות שיני בינה
לרוב האנשים בוקעות במהלך החיים 4 שינים בינה – שתיים בלסת העליונה ושתיים בתחתונה, כאשר ברוב המקרים, שיני הבינה בוקעות בין גילאי הנעורים המוקדמים לגיל 24.
יחד עם זאת, ישנם מצבים בהם מספר שיני הבינה אשר יבקעו יהיה יותר מ-4 – בשל בקיעת שיני בינה עודפות.
בקיעת שיני בינה ככלל, עלולה לגרום ליצירה של כיסים בהם מצטברים חיידקים ושאריות מזון, מה שיכול להוביל לדימומים ולדלקות.
המצב נהיה חמור אף יותר, כאשר מדובר בשיני בינה כלואות, כאשר שיני בינה אלו, יכולות לפגוע, בעצב הלסת ובשיניים הממוקמות בסמוך אליהן כמו גם לגרום להתפתחות ציסטות.
במקרים רבים, הפתרון היחיד לטפל במקור הבעיה, יבוא לידי ביטוי בפעולת עקירת שיני בינה, כאשר התהליך אמור להתבצע על ידי רופא שיניים מקצועי, אשר מתמחה בביצוע עקירות – כאשר חשוב לציין, שלעיתים יהיה צורך לבצע עקירות כירורגיות.
 

עקירת שן כלואה
שן כלואה, היא למעשה שן בינה אשר לא בקעה או שן בינה אשר נכלאה במהלך הליך הבקיעה.
 שן כלואה, עלולה להסב לסובלים ממנה כאבים חזקים ובמקרים מסוימים אף לגרום להיווצרות זיהומים.
שן בינה יכולה להיכלא במנחים שונים ובין היתר: מצב מאונך או מנח מאוזן. המנח של השן, ישפיע במידה רבה על פרוצדורת העקירה, כאשר השן במצב מאונך היא תהיה פשוטה יותר ולעומת זאת, כאשר השן במצב מאוזן, התהליך עלול להיות מורכב יותר.
כאן חשוב לציין שבמידה ובוחרים רופא שיניים מקצועי ומנוסה, שהינו בעל ניסיון בתחום של עקירות כירורגיות ככלל ובתחום של עקירת שן כלואה בפרט, ניתן להיות שקטים בידיעה שבכל מקרה התהליך יסתיים על הצד הטוב ביותר.

המליצו עלי

Carmela Cozin‎

דר כץ רופא מיקצוע עם גישה חיובית למטופלים. אווירה של רוגע במרפאה מאוד מומלץ גם לאנשים שמפחדים מרופא שיניים. מרפאה אסטטית נקיה תמיד מתקבלים(בזמן) עם חיוך.

איריתה בנישתי‏

דני כץ רופא שיניים מצויין.
הצליח אצלי עם שתל שנדחה אצל רופא שיניים אחר.
מומחה לשתלים ושיקום הפה.
בהחלט ממליצה.
בנוסף תרומתו בטיפולים חינם לניצולי שואה ועוד חסדים שדני עושה ראויים לכל הערכה!

Yoni Zilberman

לרופא השיניים שלי המדהים
תודה על הטיפול המקצועי
אתה מקצוען אמיתי טיפלתי בי בסבלנות רבה
הסברת לי בכל שלב מה עושים בסבלנות
למרות כל שאלותי היית קשוב
בקיצור הפכחת את הטיפול לחוויה
אתה מספר 1

Yosefa Salinas

שמי יוספה אני מכירה את דר כץ מזה 10 שנים דר כץ טיפל ומטפל בי עד היום עם הרבה ידע וניסיון רגישות שלווה ייעוץ והרבה סובלנות לאחרונה עברתי טיפול של שתלים בלסת העליונה וכן התחתונה. שלבסוף יצאתי עם חיוך מושלם ממליצה בחום

Shelly T

לפני שהגעתי לדוקטור כץ היו לי פחדים אדירים מרופאי שיניים, והטיפול המסור שלו והעדינות וההתחשבות בפחדים שלי, היו מדהימים! תמיד מוודא שהכל בסדר, שלא כואב, ושהטיפול לשביעות רצוני רופא השיניים הכי טוב שהייתי אצלו!! תודה רבה דוקטור כץ!

השרון פוסט

מגיע לו שאפו: ד"ר דני כץ, רופא שיניים נענה לבקשתה של יו"ר מהלב, אירית מרק ותרם שתלים וכתרים לאם יחידנית בעלות של כ-45 אלף שקלים.
 
האיש המאוד טוב הזה שמו ד"ר דני כץ ויש לו מרפאת שיניים בבית יתיר בכפר סבא.
לאחר שפנתה לכל גורם אפשרי בבקשה לעזרה וסורבה הגיעה ל.ש ליו"ר מרכז החסד מהלב, אירית מרק. 

דני היקר נענה לבקשתה של מרק וטיפל טיפול מקיף ביותר בפיה של ל.ש וחסך לה קרוב ל- 45אלף שקלים בטיפול.
ל. הגיעה עם לסת עליונה מחוסרת שיניים. הוחלט לעשות לה שתלים עקירות מיבנים יצוקים על השורשים הנותרים. כבר תוך שבוע בוצע גשר זמני אחרי שכבר שנים היא הלכה ללא שיניים. סה"כ עלות טיפול לפציאנט רגיל היתה כ 45,000 אלף שח. בגלל המצב הכספי הוחלט שהיא תשלם רק עלות המעבדה ועלות השתלים הכל הכל עלה לה רק 10000 שח.
ל. יש שיניים מזה שבוע ימים והיא מאושרת עד הגג. גם אנחנו כולנו ב- מהלב
תודה רבה דני היקר, אתה נשמה טובה וענקית! זה לא דבר של מה בכך ומגיע לך מכולנו כל הברכות שבעולם!! פרגנו ושתפו את המעשה הטוב של האיש הזה...

Lucci Lior Arielly‎‏

חבל שלא הגעתי אל דר' כץ לפני שנים רבות. הייתי חוסך לעצמי ניסיונות לא תמיד מוצלחים עם רופאים אחרים.
אחרי שטיפל בפה שלי (שתלים, טיפולי שורש וכו'), הפנתי אל דר' כץ גם את יתר בני משפחתי. בזכות הידע, היד הקלה וזמן טיפול מקוצר. וכן, גם עלות כספית סבירה בהחלט בהתחשב ברמה המקצועית הגבוהה. מ ו מ ל ץ !