כירורגיה ועקירות

ישנם לא מעט מקרים בהם במהלך טיפולי השיניים, יעלה הצורך לבצע פעולות כירורגיות ברמת מורכבות שונה, כאשר הנפוצות מבין פעולות אלו הן עקירות כירורגיות. עקירות כירורגיות מצריכות מרופא השיניים רמה מקצועית גבוהה, דיוק ותשומת לב, על מנת להשיג בסופו של דבר את התוצאה הטובה והאיכותית ביותר האפשרית. כמובן, שבחירה מושכלת ונבונה ברופא השיניים המטפל, תסב שקט נפשי בידיעה שלא משנה באלו פעולות יהיה צורך לנקוט, אותו הרופא ידע לבצע אותן על הצד הטוב והמקצועי ביותר.


עקירה כירורגית

הצורך בטיפול של עקירה כירורגית עולה במקרים בהם לא מתאפשר לעקור את השן בשלמותה. במקרה כזה, על הרופא לבצע פעולה אשר נקראת "פיצול שורשים" ומוכרת גם כעקירה כירורגית. למרות שעקירה כירורגית נחשבת לפעולה מעט מורכבת יותר מעקירה רגילה, אם בוחרים ברופא שיניים מקצועי ומנוסה למטרה, אפשר להיות שקטים ורגועים בידיעה שתהליך עתיד לעבור על הצד הטוב ביותר. בטרם הליך העקירה, רופא השיניים יפנה את המטופל לביצוע צילום פנורמי ובמקרים מורכבים יותר גם לצילום CT, כאשר המטרה תהיה לקבל את כל הפרטים והמידע המדויק על מצב השיניים ולתכנן את הליך העקירה בהתאם לאותו המידע.


עקירות שיני בינה

לרוב האנשים בוקעות במהלך החיים 4 שינים בינה – שתיים בלסת העליונה ושתיים בתחתונה, כאשר ברוב המקרים, שיני הבינה בוקעות בין גילאי הנעורים המוקדמים לגיל 24. יחד עם זאת, ישנם מצבים בהם מספר שיני הבינה אשר יבקעו יהיה יותר מ-4 – בשל בקיעת שיני בינה עודפות.
בקיעת שיני בינה ככלל, עלולה לגרום ליצירה של כיסים בהם מצטברים חיידקים ושאריות מזון, מה שיכול להוביל לדימומים ולדלקות.
המצב נהיה חמור אף יותר, כאשר מדובר בשיני בינה כלואות, כאשר שיני בינה אלו, יכולות לפגוע, בעצב הלסת ובשיניים הממוקמות בסמוך אליהן כמו גם לגרום להתפתחות ציסטות. במקרים רבים, הפתרון היחיד לטפל במקור הבעיה, יבוא לידי ביטוי בפעולת עקירת שיני בינה, כאשר התהליך אמור להתבצע על ידי רופא שיניים מקצועי, אשר מתמחה בביצוע עקירות – כאשר חשוב לציין, שלעיתים יהיה צורך לבצע עקירות כירורגיות.


עקירת שן כלואה

שן כלואה, היא למעשה שן בינה אשר לא בקעה או שן בינה אשר נכלאה במהלך הליך הבקיעה. שן כלואה, עלולה להסב לסובלים ממנה כאבים חזקים ובמקרים מסוימים אף לגרום להיווצרות זיהומים. שן בינה יכולה להיכלא במנחים שונים ובין היתר: מצב מאונך או מנח מאוזן. המנח של השן, ישפיע במידה רבה על פרוצדורת העקירה, כאשר השן במצב מאונך היא תהיה פשוטה יותר ולעומת זאת, כאשר השן במצב מאוזן, התהליך עלול להיות מורכב יותר.
כאן חשוב לציין שבמידה ובוחרים רופא שיניים מקצועי ומנוסה, שהינו בעל ניסיון בתחום של עקירות כירורגיות ככלל ובתחום של עקירת שן כלואה בפרט, ניתן להיות שקטים בידיעה שבכל מקרה התהליך יסתיים על הצד הטוב ביותר.

לקוחות יקרים
ליבינו ומחשבתינו עם הנפגעים, הנופלים ומשפחותיהם.
מחזקים את כולנו ודואגים לביטחונכם.

 

מבקשים לעדכן כי חזרנו לפעילות ומאחלים
לימים שקטים וטובים יותר.

אנחנו חזקים יחד!